• İstanbul24 °C
  • Ankara22 °C
  • İzmir26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ne yapacaksın sen 550 vekili?
2015-09-24 06:55:03

Ne yapacaksın sen 550 vekili?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kıldığı bayram namazı sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı."Milli vekil" sözleri üzerinden...
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kıldığı bayram namazı sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

"Milli vekil" sözleri üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren Bahçeli, "Çok yanlış konuşuyor. Sayın Cumhurbaşkanı kendisine çeki düzen vermeli, sözlerinin nereye gittiğini iyi anlamalı" dedi.

 

"Her gün vatanın bir köşesinde bir aile büyük bir acıyla karşı karşıya kaldığı bir ortamda eve nasıl uyuyur? Çocuklarıyla beraber bir akşam yemeğini nasıl geçiriyor" ifadelerini kullanan Bahçeli, şöyle devam etti:

 

"Hiç mi vicdani sızlamıyor bu adamın. Kalkmış 550 tane millet vekili, ne yapacaksın sen cumhurbaşkanı olarak milletvekilini. O bakımdan sonu felaket Cumhurbaşkanı'nın, iyi gitmiyor. Onun değerlendirilecek hiçbir tarafı yok. Seçim yapmak için her yolu denediler. Şimdi de beraberce bu hale gelen Türkiye'de ortaklarıyla bana göre göstermelik bir ayrımcılığa düşmüş olacaklar. Bunun sonunda ya bir pazarlık yapılacak ya başka şeyler gelişecek."

 

Bahçeli'ye Başbakan Davutoğlu'nun "teröre karşı ortak deklarasyon" çağrısı da soruldu.

 

"Sayın Başbakan'ın çağrıdan başka gündemi yok" diyen Bahçeli, "Kendisi çağrı yapacağına terörle mücadelede kararlılık göstersin. Bize çağrı yapıp ne yapacak. Bizim hayatımız teröre karşı mücadeleyle geçiyor. Bizi davet edip ne yapacak? Yapamıyorsa iktidarı versin bize" şeklinde konuştu.

 

HDP'li bakanların istifalarıyla ilgili Bahçeli, "Onun değelendirilecek tarafı yok. Bana göre göstermelik bir ayrıcalığa düşmüş oldular. Sonunda ya pazarlık yapılacak, ya başka şeyler gerçekleşecek"

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim