• İstanbul27 °C
  • Ankara27 °C
  • İzmir34 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PARA PARA PARA dedirtecek sebepler!
2015-10-04 09:55:04

PARA PARA PARA dedirtecek sebepler!

Paranın insan hayatındaki yeri ve önemi hep tartışılagelmiştir. Zengin koca arayan kızlardan, zengin kayınpeder arayan erkeklere kadar hayatımızda sohbet...
Paranın insan hayatındaki yeri ve önemi hep tartışılagelmiştir. Zengin koca arayan kızlardan, zengin kayınpeder arayan erkeklere kadar hayatımızda sohbet konusu olan paranın gerçekte bize ne gibi etkileri var?

İnsanlar en çok ne zaman birikim yapmalı? Ekonomik özgürlük başladıktan sonra hayat nasıl devam ediyor? 20'li yaşlarda birikim yapmaya gerek var mı yoksa hayatı yaşayıp kazanılan paralar harcanmalı mı?

İşte bütün bu soruların cevabı olacak para biriktirmeyi gerekli kılan hayatın şartları:

DÜĞÜN HAZIRLIKLARINA CAN SİMİDİ

Günümüzde evlilik yaşı değişse de birçok kişi 30’larına gelmeden evlenmiş olmayı tercih ediyor. Ancak yeni bir ev kurma, gelinlik, damatlık ve düğün hazırlıkları derken kendilerini devasa bir masrafın içinde buluyorlar. 20’li yaşlarınızda yaptığınız birikimin evlilik hazırlarında adeta bir can simidi gibi imdadınıza yetişeceğini unutmayın. Sürekli hesap yapıp adeta bunalıma girmektense önceden kenara para koymakta fayda var!

ÇOCUKLARIN BİTMEYEN MASRAFLARI

30’lu yaşların başında çocuk sahibi olmak finansal hayatınıza nükleer bomba gibi düşen bir etkiye sahiptir. Çocukların masrafı hiç bitmez ve bu noktada eğer borçlanmak istemiyorsanız önceden yapacağınız yatırım ve tasarruflar size ilaç gibi gelecektir.

RAHAT BiR EMEKLiLiK iÇiN

İstatistikler kadınların erkeklerden daha uzun yaşadığını ve daha az kazandığını ortaya koyuyor. Bu yüzden emeklilik masrafları da daha yüksek oluyor. Eğer hayatınızın ikinci baharında maddi açıdan zorluk çekmek istemiyorsanız tavsiyemiz gençlik yıllarınızda kendinizi garantide hissetmenizi sağlayacak kadar birikim yapmanız.

MUTLU VE ÖZGÜVENLi HiSSEDiN

Kenarında para bulundurmak, ev ya da araba sahibi olmak kişinin özgüvenli ve rahat olmasını sağlar. Üstelik araştırmalar aile içi kavgaların büyük bir bölümünün maddi sıkıntılar yüzünden ortaya çıktığını gösteriyor. Gençlik yıllarınızda yaptığınız birikimle kendinizi sağlıklı bir psikoloji içinde bulabilir daha mutlu ve huzurlu hissedebilirsiniz. 

Bugün

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim