• İstanbul25 °C
  • Ankara20 °C
  • İzmir27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PKK ile PEŞMERGE savaşır mı? Barzani ne dedi?
2015-11-10 19:55:02

PKK ile PEŞMERGE savaşır mı? Barzani ne dedi?

"Ben olduğum sürece kardeş kavgasına müsaade etmeyeceğim" sözü referans kabul edilebilir mi?Şengal konusunda yaşanan anlaşmazlıklardan dolayı ortaya...
"Ben olduğum sürece kardeş kavgasına müsaade etmeyeceğim" sözü referans kabul edilebilir mi?

Şengal konusunda yaşanan anlaşmazlıklardan dolayı ortaya çıkan çatışma ortamı için K.Irak'ın önemli isimlerinden Zaim Ali'den açıklama geldi. Barzani'nin bir sözünü referans göstererek PKK ile savaş konusunda açıklamalar yaptı. 

Peşmerge Güçleri Dicle, Batı ve Doğu Cephesi Sorumlusu Zaim Ali, Kürdistan İşçi Partisi(PKK) ile savaşı asla düşünmeyeceklerini ifade ederek, "Başkan Barzani'nin, hayatta olduğu sürece kardeş kavgasına müsaade etmeyeceği..." sözünü verdiğini söyledi.

 

"KESİN KARAR VERİLDİĞİNDE OPERASYON BAŞLAYACAK"

 

Rûdaw'a konuşan Zaim Ali, hiçbir gücün Şengal'ı kurtarmak için peşmergelere engel olamayacağını belirtti. Aynı zamanda Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Politbüro üyesi olan eski Peşmerge Bakanı Zaim Ali, "Gecikme, Şengal operasyon odasından kaynaklandı. Kesin karar verildiğinde operasyon başlayacak." dedi.

 

"PKK 200 KİŞİLİK BİR BİRLİKLE...""PKK'nin operasyonun yapılmasına engel olduğu" söylentilerine ilişkin de Zaim Ali şunları söyledi: "PKK, peşmergenin planlarını bozmayı düşünmemeli. Çünkü bütün dünya Şengal'in Kürdistan Böglesi'nin toprağı olduğunu biliyor. Burası onların mekanı değil. PKK200 kişilik bir birlikle şimdi Şengal bölgesinde bulunan 10 bin peşmergeden oluşan birgüce nasıl karşı çıkar."

 

"PKK İLE SAVAŞMAYI AKLIMIZDAN GEÇİRMİYORUZ"

 

Halka kardeş kavgası çıkmayacağı konusunda teminat veren Zaim Ali, "Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani söz verdi. Hayatta olduğu sürece kardeş kavgasının olmasına müsaade etmeyeceğini söyledi. Bu yüzden biz asla PKK ile savaşmayı aklımızdan geçirmiyoruz." dedi.

 

 

 

GÜNDEME DAİR HABERLER

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim