• İstanbul24 °C
  • Ankara16 °C
  • İzmir22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PKK’dan gözdağı: Şehirlere ineriz
2015-08-18 14:45:02

PKK’dan gözdağı: Şehirlere ineriz

PKK'dan gözdağı gibi açıklama geldi. İşte PKK'nın tehdit içeren açıklaması:PKK’nın silahlı kanadı Halk Savunma Güçleri (HPG) TSK’nın özellikle...
PKK'dan gözdağı gibi açıklama geldi. İşte PKK'nın tehdit içeren açıklaması:

PKK’nın silahlı kanadı Halk Savunma Güçleri (HPG) TSK’nın özellikle Varto, Silvan ve Şemdinli’de yürüttüğü operasyonların devam etmesi halinde Kürt halkını savunmak için şehirlere inebileceğini açıkladı. 

ANF’nin haberine göre Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanlığı, Kürt halkına çağrıda bulunarak ‘öz yönetimi‘ ilan edilen merkezlerde Türk ordusunun saldırılarına karşı tutum ortaya konulmasını, direniş geliştirilmesini istedi.

Kürt halkı ve gençliği tarafından başlatılan direnişe şimdiye kadar HPG’nin katılmadığı vurgulanan açıklamada, “Halkımızın bu haklı direnişine, ‘şehirlerde savaş tırmanmasın’ diye bugüne kadar katılmış değiliz. Ancak başta 2 gün önce Varto’da, dünden itibaren ise Farqîn (Silvan) ve Şemzînan (Şemdinli)’da tank, panzer, top ve kobra gibi sivil halkı tümden imhayı amaçlayan silahlarıyla sürece müdahale etmiş bulunmaktadır. Bu, çok ciddi bir durumdur” ifadeleri kullanıldı.

‘Müdahale etmek zorunda kalırız’

“Kamuoyunun önünde tüm ilgili güçleri açıkça uyarıyoruz”denilen açıklamaya şöyle devam edildi: “Eğer gençliğin masumane bir biçimde hendek kazarak ve amatör yöntemlerle kendini savunmaya çalıştığı bu mahallelere Türk ordusu tankları ve toplarıyla girerse, biz de HPG olarak gençliğimizi ve halkımızı savunmak için şehirlere girmek suretiyle müdahale etmek zorunda kalırız. Böylesi bir durumun yaratacağı ağır sonuçları hiç kimsenin telafi edemeyeceği açık ortadadır. Bu yüzden Türk ordusu halkımızın sivil-toplumsal direnişine müdahale etmekten vazgeçmelidir.”

HPG aksi takdirde doğacak sonuçlardan kendilerinin değil, ‘buna yol açan Erdoğan ve şürekası‘nın sorumlu olacağını savundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim