• İstanbul18 °C
  • Ankara12 °C
  • İzmir19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Prenses Diananın mektupları satışta!
2015-11-09 04:55:04

Prenses Diana'nın mektupları satışta!

Eski sevgilisi, Prenses Diana’nın kendisine yazdığı 8 mektubu ile 26 kartpostalı satışa çıkardı.Prenses Diana ile beş yıl aşk yaşayan İngiliz subay...
Eski sevgilisi, Prenses Diana’nın kendisine yazdığı 8 mektubu ile 26 kartpostalı satışa çıkardı.

Prenses Diana ile beş yıl aşk yaşayan İngiliz subay James Hewitt’in (57) ilişkilerinin ilk yılları sırasında yazdığı 8 mektup ve 26 kartpostalı gizlice satmaya çalıştığı ortaya çıktı. Mail on Sunday gazetesi Hewitt’in toplumdan ve Kraliyet ailesinden gelecek tepkileri önlemek adına satışı gizlice gerçekleştirmeye çalıştığını ve olası alıcılarla kurduğu iletişimlerde birçok aracı kullandığını açıkladı.

Aralarında Prens William’ın henüz 6 yaşında bir çocukken yazdığı iki notun da bulunduğu belgelerin oldukça “masum” bir ton içerdiği ve Diana’nın ilişkinin ilerleyen yıllarında kaleme aldığı ve çok daha özel diyaloglar içeren mektuplara benzemediği belirtildi.

Gazete, Diana’nın “değerli arkadaşlığı için” Hewitt’e teşekkür ettiği mektuplardan sadece birkaç tanesini kısmen yayınladı ve “Tüm belgeleri ele geçirdiklerini ancak Diana’nın anısına ve Prens William’a duydukları saygı nedeniyle bu metinleri yayınlamama kararı aldıklarını” söyledi. James Hewitt’in belgelerin satışı için bir koleksiyonerle 100 bin sterlinlik bir anlaşmaya vardığı ancak daha sonra satıştan caydığı da açıklandı.

 

 

 

Lady Diana Kimdir?

İngiltere sosyetesinin en sansasyonel isimlerinden biri olarak ada dışında da ünle kavuşan ve düğününü tüm dünyanın televizyonlardan canlı yayında takip ettiği Lady Diana, İngiltere Kraliyet Ailesi’nin bir mensubu olan Prens Charles ile evliliği sayesinde adından dünya çapından söz ettirmiştir. Yaşamı ve evliliği kadar ansız ve çoğu insana göre şüpheli görülen ölümüyle de dünya gündemine oturan Lady Diana, 31 Ağustos 1997 tarihinde 37 yaşındayken yaşama gözlerini yummuştur. Asıl adı Diana Spencer olan Galler Prensesi Diana, İngiltere Kraliyet Ailesi’nde “Galler Prensi” unvanına sahip olan Prens Charles’ın ilk eşidir. Lady Diana ile Prens Charles’ın evliliğinden iki erkek çocuk dünyaya gelmiştir: Prens William ve Harry.

ABLASININ ERKEK ARKADAŞI

1 Temmuz 1961 tarihinde İngiltere’de dünyaya gelen Lady Diana, Edward John Spencer’ın en küçük kızıydı. İngiltere’nin Norfolk kesiminde dünyaya gelen Diana, St. Mary Magdalene Kilisesi’ne mensup olarak yetiştirildi. Aristokrat bir aileye sahip olan Lady Diana anne tarafından İrlandalı ve aynı zamanda İskoç, baba tarafındansa İngiliz ve Amerikan’dı. Spencerlar olarak yüzyıllardır İngiliz Kraliyet Ailesi ile yakın ilişkilerde bulunan bir ailenin mensubu olan Lady Diana’nın ataları arasında pek çok soylu mirasyedi bulunmaktaydı. Lady Diana ileride eşi olarak ve kendisini dünya çapında şöhrete taşıyacak olan eşi Prens Charles ile tuhaf bir şekilde tanışmıştır. Zira Prens Charles ile tanıştığında kendisi ablasının erkek arkadaşıdır.

KRALİYET KURALLARI

Lady Diana gençlik yıllarında okul arkadaşları ile birlikte bir apartman dairesi tuttu ve bu dönemde geçimini sağlamak için evli arkadaşlarının evine temizlikçi olarak dahi gitti. Hemşirelik okuluna kayıt olan ve kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan Diana, daha sonra kraliyet ailesine mensup olurken bu çalışma yaşamının kendisine engel olacağından habersizdi. Prens Charles 30 yaşına geldiğinde çevresinden ve ailesinden evlenmesine yönelik baskılar görür haldeydi. Prens Charles’tan istenen tek özellik, gelin adayının Katolik Kilisesi’ne mensup olmaması ve soyunda az da olsa soyluluk bulunmasıydı. Tüm bu özellikleri taşıyan Diana ile aşk yaşamaya başlayan Prens Charles, kısa süre içinde evlilik üzerine düşünmeye başladı.

KALPLERİN PRENSESİ

24 Şubat 1981 tarihinde resmen nişanlanan çift, 29 Temmuz 1981 tarihinde de evlendi. Çiftin nikahı dünya genelinde birçok televizyon kanalı tarafından canlı olarak yayımlandı. Prens Charles ile Lady Diana’nın nikahına İngiltere halkı da büyük bir ilgi gösterdi. 28 Ağustos 1996 yılında Lady Diana ile Prens Charles resmen boşandı ve Lady Diana İngiltere halkından“Kalplerin Prensesi” olarak anılmayı istedi. 1997 yılında sevgilisi Dodi Al Fayed ile birlikte seyahat ettiği arabayla bir tünel girişinde kaza yapan Lady Diana, olay yerinde hayatını kaybetti. Ardında pek çok spekülasyon bırakan ölümü günümüzde dahi komplo teorilerine konu olsa da, İngiltere halkı Lady Diana’dan hala Prenses olarak bahsetmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim