• İstanbul30 °C
  • Ankara26 °C
  • İzmir34 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Teröre karşı miting Yenikapıda yapılıyor
2015-09-20 14:00:04

Teröre karşı miting Yenikapı'da yapılıyor

"Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses" mitingi İstanbul Yenikapı'da yapılıyor.Sivil Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen  Cumhurbaşkanı...
"Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses" mitingi İstanbul Yenikapı'da yapılıyor.

Sivil Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ve Başbakan Ahmet  Davutoğlu'nun katıldığı "Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses" mitingine  katılacak vatandaşlar alana alındı...

 

 

 

 Yenikapı'da saat 16.00'da başlayacak miting öncesinde alana Türk  bayrağı, Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterlerinin yanı  sıra, 81 ilin adlarının yer aldığı flamalar asıldı. 

 

 

 

Meydanın birçok yerine "Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz",  "Teröre lanet, birliğe davet", "Bir annenin bile akmasın yaşı, bir huzur kaplasın  dağı taşı", "Terör insanlık suçudur" yazılı dev afişler vinçler yardımıyla  yerleştirildi. Kalabalık bir ekibin çalıştığı alanda, çadır hastane, sağlık noktası,  mescit, mobil tuvalet ve şadırvan ile onlarca su dağıtım noktası yer alıyor. 

 

 

 

 

 

 

 

Meydanda ve çevresinde çok sayıda ambulans ve sağlık personelinin  hazır bekletildiği miting alanının farklı noktalarına dev ekranlar ve hoparlörler  kuruldu. 

 

 

 

Alana girenlere Türk bayrağı veriliyor 

 

 

 

Zeytinburnu tarafında kurulan 100'e yakın kontrol noktasından geçerek  içeri alınan vatandaşlara Türk bayrağı veriliyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğünden daha önce yapılan açıklamada, Yenikapı  miting alanında gerçekleştirilecek etkinlik nedeniyle bazı güzergahlarda  değişikliğe gidildiği duyurulmuştu. 

 

 

 

Saat 08.00'den itibaren Bakırköy Taşhanlar Köprü, Aksu Caddesi  çıkışından Sahil Kennedy Caddesi Yenikapı Kavşak arası kapatıldı. Trafik,  Bakırköy istikametine yönlendiriliyor. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim