• İstanbul10 °C
  • Ankara1 °C
  • İzmir12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Truecallerden yılbaşı sürprizi!
2015-11-13 14:55:04

Truecaller'den yılbaşı sürprizi!

Truecaller, yılbaşını eğlenerek ve huzurlu geçirmek isteyen cep telefonu kullanıcılarının yanında oluyor.Türkiye’de günde 50 bini bulan istenmeyen...
Truecaller, yılbaşını eğlenerek ve huzurlu geçirmek isteyen cep telefonu kullanıcılarının yanında oluyor.

Türkiye’de günde 50 bini bulan istenmeyen numaralardan gelen çağrı ve kısa mesajlar, yılbaşı gibi özel günlerde birkaç kat artıyor. Truecaller, 2 milyar telefon numarası barındıran dijital rehberi ile Türkiye’deki 300 bin spam numaranın kullanıcıları aramasını önlüyor. Yalnızca kullanıcıların izin verdiği bilgileri paylaşan Truecaller, yılbaşını eğlenerek ve huzurlu geçirmek isteyen cep telefonu kullanıcılarının yanında oluyor.

 

 

 

 

Yılbaşı ve takip eden yılbaşı tatili birçok firmanın pazarlama departmanının fırsat saydığı bir doğrudan pazarlama ve SMS pazarlama etkinliğine dönüşmek üzere. İstenmeyen çağrı ve mesaj bombardımana tutulacak cep telefonu kullanıcılarının yardımına Truecaller koşuyor.

 

Truecaller aynı zamanda kayıtlı olmayan numaraların kime ait olduğunun görüntülenmesini de sağlıyor. Böylece kullanıcılar, telefon rehberlerinde kayıtlı olmayan tanıdık ve arkadaşlarını tarafından arandıklarını görebilecek ve müsaitlerse cevap verebiliyorlar.

 

Yalnızca istediğiniz kişiler ile birlikte olun

 

Truecaller mobil uygulamasının veritabanında Türkiye’de kayıtlı 300 binden fazla istenmeyen numara var. Her gün 50 bin istenmeyen aramaya maruz kalınan ülkemizde, bu oranlar yılbaşı gününde birkaç katına çıkıyor. Ülkemizde firmaların gelişi güzel arama ve kısa mesaj atma gibi pazarlama aktivitelerini kısıtlayan kanunlar olsa da, bu kanunlara uymayan firmalar da olabiliyor. Bu durumda, hangi telefonu cevaplayacağı, hangi SMS’i almak istediği Truecaller teknolojisi ile kullanıcının kontrolüne bırakılıyor.

 

Truecaller, kısa mesajları da engelleyen Truemessenger uygulaması ile kullanıldığında, cep telefonu sahiplerini hemen hemen tüm istenmeyen arama ve kısa mesajlar ile uğraşmaktan kurtarıyor.

 

Her tanıdığın telefon numarası kayıtlı mı?

 

Truecaller istenmeyen numaraları engellemek haricinde, istenen numaraları bulmak konusunda da tüm cep telefonu kullanıcılarına yardımcı oluyor. Veritabanındaki 2 milyarı aşkın numarayı kullanıma sunan Truecaller’ı kullananlar, cep telefonlarına kayıtlı olmayan tanıdıklarına ulaşmak isteyenlere de yardımcı oluyor.

 

Truecaller uygulaması Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Symbian S60, Series 40 gibi çok daha fazla ve farklı mobil işletim sisteminde de çalışabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim