• İstanbul20 °C
  • Ankara21 °C
  • İzmir25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tuğrul Türkeş içer sızar, otellerden toplardık
2015-09-05 09:25:03

"Tuğrul Türkeş içer sızar, otellerden toplardık"

Tuğrul Türkeş'e en ağır cevap ülkücü camianın en önemli isimlerinden biri olan Yılma Durak'tan geldi.Yılma Durak, Tuğrul Türkeş'in "iki sarhoş, üç...
Tuğrul Türkeş'e en ağır cevap ülkücü camianın en önemli isimlerinden biri olan Yılma Durak'tan geldi.

Yılma Durak, Tuğrul Türkeş'in "iki sarhoş, üç beş çakal" açıklamasını eleştirerek, "O Hilton'da Sheraton'da çeşitli otellerde yalan yanlış işler yaparken, içip içip sızarken, rahmetli Başbuğ bizi arayarak müdahale etmemizi ister, biz de gider onu toplardık... Ülkücülüğü kendisinden biz öğrenmedik. Ülkücünün ne olduğunu Tuğrul Türkeş bizden öğrenmiştir. Böyle yalan yanlış laflar, kendisini töhmet altında tutacak laflar etmemeli diye bir serzenişte bulunuyorum." dedi.

Yılma Durak şunları söyledi:

"ORADAN ONU O HALLERDE TOPLARDIK, KENDİSİ BUNU BİLİYOR"

"Tuğrul Bey bizim açıklamamızdan rahatsız olmuş olacak ki bugün televizyon karşısında hiç kendisine yakışmayacak bir açıklama yaptı. "İki sarhoş üç beş çakal benim aleyhimde laf ediyorlar ben ülkücüyüm falan" diyor. Ben rahmetli Başbuğ ile beraber Türkiye'de yola çıkmışı insanlardan biriyim. 1962'den itibaren partinin içinde olan biriyim. Bunu bir kenara bırakalım ama asıl şu, Tuğrul Türkeş'i İstanbul'da Hilton'da Sheraton'da çeşitli otellerde yalan yanlış işler yaparken, içip içip sızarken, rahmetli Başbuğ bizi arayarak buna müdahale etmemizi de istemiştir ve müdahale de ettik. Oradan onu o hallerde topladık. Kendisi bunu biliyor. Bizi bu tür şeyleri söylemeye mecbur ediyor. Etmemeli... Başka şeyler de söyleyebiliriz."

"ÜLKÜCÜLÜĞÜ BİZ KENDİSİNDEN ÖĞRENMEDİK"

"Tuğrul gittiği yere sessiz sedasız gitmelidir. Oradaki ininde kendisine verilen mekan ve makamı neyse onun üstünde kurulmalı, Ülkücülere ses etmemelidir. Maalesef söz ediyor. Ben bundan üzüldüm. Ülkücülüğü biz kendisinden öğrenmedik. Ülkücünün ne olduğunu Tuğrul Türkeş bizden öğrenmiştir. Böyle yalan yanlış laflar, kendisini töhmet altında tutacak laflar etmemeli diye bir serzenişte bulunuyorum" (Rotahaber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim