• İstanbul12 °C
  • Ankara6 °C
  • İzmir14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi açılacak!
2015-10-08 12:00:03

Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi açılacak!

Erdoğan ve Japonya Başbakanı Shinzo Abe, ortak açıklama yaptı.Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi açılacak! Üniversite nerede ve ne zaman açılacak?Erdoğan,...
Erdoğan ve Japonya Başbakanı Shinzo Abe, ortak açıklama yaptı.

Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi açılacak! Üniversite nerede ve ne zaman açılacak?

Erdoğan, "Bu konu bizim için çok önemli. Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesinini altyapı çalışmaları hızla devam ediyor. İstanbul'un müstesna bir yerinde bin dönüm araziyi bu üniversite için tahsis ettik" dedi.

 

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;
"Geçen yıl, Türkiye ile Japonya arasındaki ilişkilerin başlamasının 90'ıncı yıldönümünü kutlamıştık. 2014 yılının ilk ziyaretimi bu vesileyle Başbakan olarak Japonya'ya gerçekleştirmiştim. Bu gün de, Türk Japon dostluğunun önemli simgelerinden Ertuğrul Fırkateyni'nin 152'inci yıl dönümüdür.

"Türk-Japon Üniversitesi için bin dönümlük araziyi tahsis ettik"
Görüşmelerimizde ikili ilişkilerimizin stratejik boyutlarını ele aldık. Uluslararası gündemin öne çıkan konularını değerlendirdik. Bu konuda değerli dostum Abe ile hemfikir olduğumuzu gördük. Kuşkusuz ekonomik ve ticari ilişkilerimiz Japonya ile en önemli ilişkilerimizin başında geliyor.
Bu konu bizim için çok önemli. Türk-Japon bilim ve teknoloji üniversitesini altyapı çalışmaları hızla devam ediyor. İstanbul'un müstesna bir yerinde bin dönüm araziyi bu üniversite için tahsis ettik.
Şahsıma ve heyetime gösterilen hüsnü kabul için teşekkür ediyorum."

 

Abe'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;
Stratejik ortaklığımız daha da gelişecek. Dünyada en çok mülteci kabul eden Türkiye'ye saygı duyuyoruz. İki ülke arasındaki siyasi, ekonomi ve kültür alanındaki işbirliğini teyit etmiş olduk. Erdoğan'ın bu ziyaretinde, iki ülkenin bilgi, iletişim ve teknik alanda işbirliğine ilişkin dökümanların imzalanmasını olumlu karşılıyoruz.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim