• İstanbul12 °C
  • Ankara6 °C
  • İzmir14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye için... KARA BİR GÜN manşetiyle çıktı
2015-10-27 06:55:02

Türkiye için... KARA BİR GÜN" manşetiyle çıktı

İki gazetenin manşeti: Demokrasimiz, Özgürlüğümüz ve Türkiye için... KARA BİR GÜN6 gün kala Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi ile İpek...
İki gazetenin manşeti: Demokrasimiz, Özgürlüğümüz ve Türkiye için... KARA BİR GÜN

6 gün kala Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi ile İpek Koza Holding ve bünyesindeki şirketlere kayyum atanmasına karar verilmişti. Bu karardan sonra Koza İpek Holding'in başına Sabah gazetesinden atama yapıldı. Holding'in başına Sabah gazetesi Reklam Müdürü Ümit Önal'ın getirildiği öğrenildi.

 

Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek, "Bu kayyum değil bu el koyma. Şirketin içini boşaltacaklar. Duruşumdan pişman değilim. Ben bu rüşvet havuzuna girmedim girmem." dedi.

 

Maliye Bakanlığı'nın yaptığı denetimlerde hiçbir şey bulamadığı Koza İpek Holding'e tuhaf gerekçelerle kayyum atanması büyük tepki çekti.

 

"Demokrasimiz, Özgürlüğümüz ve Türkiye için... KARA BİR GÜN" manşetiyle çıkan Bugün ve Millet gazetelerinin birinci sayfasında şu ifadeler yer aldı:

 

1 Kasım genel seçimlerine günler kala, özgür ve bağımsız İpek Medya Grubu’na yönelik gözdağı ve susturma operasyonunda bir hukuksuz karara daha imza atıldı.

 

“İftira” ve “suç uydurma” yöntemiyle yapılan “baskın” sonuç vermeyince, Koza Holding ve İpek Medya Grubu’nun tüm mali hesaplarının temiz olduğu ortaya çıkınca, medyamıza ve bağlı bulunduğumuz tüm Koza Grubu şirketlerine “kayyum” atandı.

 

Medyamızın yönetim kuruluna, “havuz gazetesi” Sabah ve atv Grubu’nun eski reklam grup direktörü ve finans müdürü atandı…Özgür medyayı susturamayınca, yayınlarının etkinliği ve geniş kitlelere ulaşmasını engelleyemeyince, tüm grubu “havuz medyası” haline getirme kararı yürürlüğe sokuldu...

 

TÜRKSAT’tan yasa dışı “talimat” ile atılmaya çalışılan Medya Grubumuz, bu kez “proje mahkemeler” üzerinden alınan bir kararla susturulma yoluna gidildi.

 

Adım adım özgür yayıncılığımız engellenirken, muhalefetin de sesini geniş kitlelere ulaştıracağı tüm mecralar sansürleniyor, karartılıyor...

 

“Özel mülkiyet hakkı”, “ifade ve fikir hürriyeti”, “haber alma ve verme hakkı” ayaklar altına alınırken, adil ve şeffaf bir seçim yarışı yapılması da artık imkânsız hale getirildi…

 

Türkiye demokrasisi, insan hakları ve hukukun üstünlüğü adına kara bir gün daha yaşadık...

 

 Aydınlık ve demokratik Türkiye’de buluşma umudu ve dileğiyle...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim