• İstanbul18 °C
  • Ankara12 °C
  • İzmir19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiyenin karşı karşıya olduğu riskler?
2015-11-04 12:55:02

Türkiye'nin karşı karşıya olduğu riskler?

Moody’s, İstanbulda düzenlediği 9. Yıllık Türkiye Risk Konferansında Türkiye ekonomisinin karşı karşıya olduğu riskleri değerlendirdi.Seçimlerden...
Moody’s, İstanbulda düzenlediği 9. Yıllık Türkiye Risk Konferansında Türkiye ekonomisinin karşı karşıya olduğu riskleri değerlendirdi.

Seçimlerden sonra göreceli de olsa bir miktar piyasaların umutlanmasını sağlayan hava devam edecek mi? Tek başına yeniden iktidar olma şansını yakalayan AK Parti iktidarını ve Türkiye ekonomisini bekleyen bazı riskler şu şekilde sıralandı. 

Moody’s konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada;” Türkiye küresel dışsal risklere karşı en kırılgan ülkeler arasında. Türkiye’nin cari dengesi iyileşti ancak açık hala büyük. Türkiye’nin kamu dengesi güçlü, döviz rezervleri ise yetersiz gözüküyor. Türkiye’nin döviz rezervleri finansman gereksinimiyle karşılaştırıldığında görece düşük durumda. Toplam dış borçtaki artış devletten ziyade özel sektörden kaynaklanıyor. Türkiye’nin ekonomi politikaları sonuçsuz kalan (haziran) seçimden dolayı gecikti, ancak kamu maliyesi yeterli” ifadelerine yer verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim