• İstanbul28 °C
  • Ankara29 °C
  • İzmir35 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiyenin notu için üzücü açıklama
2015-11-10 14:55:05

Türkiye'nin notu için üzücü açıklama

Türkiye Analisti Aarti Sakhuja, Türkiye için not artırımından ziyade not indiriminin daha daha yüksek ihtimal olduğunu söyledi.S&P Türkiye Analisti...
Türkiye Analisti Aarti Sakhuja, Türkiye için not artırımından ziyade not indiriminin daha daha yüksek ihtimal olduğunu söyledi.

S&P Türkiye Analisti Aarti Sakhuja'dan Türkiye'nin notuna ilişkin üzücü açıklamalar geldi.

Sakhuja, Türkiye'nin gelişen ülkeler arasında Fed'in faiz artışına karşı en kırılgan ülke olduğunu belirtti. Türkiye'de bakanların atanması, yeni hükümetin politikaları ve reform sürecinin nasıl olacağına odaklanılacağını söyleyen Sakhuja, özerk kurumların bağımsızlığının kredi notu için önemli olduğunun altını çizdi. S&P olarak reformların hızlanmasına odaklanacaklarını vurgulayan Sakhuja bu dönemin kuruluş için bekle-gör dönemi olduğunu söyledi.

Sakhuja yaptığı açıklamada ise zayıf TL'nin Türkiye'nin 2016 büyümesi için baskı yarattığını belirtti.

Avrupa Merkez Bankası'nın parasal genişlemeye gitmesinin Türk bankacılık sektörünü olumlu etkileyeceğini söyleyen Sakhuja 2016'ya ilişkin senaryolarının da hala geçerli olduğunu belirtti.

Türkiye'deki asgari ücret tartışmalarını da değerlendiren Sakhuja, asgari ücretlerin rekabet üzerindeki etkilerini değerlendirmek için erken olduğunu söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim