• İstanbul27 °C
  • Ankara26 °C
  • İzmir28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye’yi tehdit eden IŞİD’li militan Bursalı esnafmış!
2015-08-19 10:40:02

Türkiye’yi tehdit eden IŞİD’li militan Bursalı esnafmış!

Bir videoyla Türkiye’yi tehdit eden IŞİD militanlarından Ebu Ammar Bursalı bir esnaf çıktı.Ebu Ammar (ortada) esnafmış. Fotoğraf Vatan’dan alınmıştır.IŞİD’e...
Bir videoyla Türkiye’yi tehdit eden IŞİD militanlarından Ebu Ammar Bursalı bir esnaf çıktı.

Ebu Ammar (ortada) esnafmış. Fotoğraf Vatan’dan alınmıştır.

IŞİD’e yakın sosyal medya hesapları üzerinden önceki gün yayınlanan propaganda videosunda elinde tüfekler tutan üç Türk IŞİD militanı, doğrudan Türkiye’yi hedef alan konuşmalar yapmıştı. Türkçe videoda ‘hain‘ ve ‘tağut‘ olarak nitelenen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘Haçlı ordusu‘ ABD ve ‘ateist‘PKK’yla işbirliği yapmakla suçlanıyordu.

Ailesiyle Rakka’ya taşınmış

Vatan gazetesine konuşan Ebu Yusuf kod adlı militan, videonun 10 gün önce Suriye’nin IŞİD denemitindeki Rakka kentinde yaşayan bir grup Türk militan tarafından hazırlandığını söyledi. Videodaki konuşmayı yapan ve fotoğraf karesinde de ortada görülen 45 yaşındaki Ebu Ammar kod adlı militan ise Vatan’ın haberine göre Bursa’da esnaflık yaparken üç çocuğu ve eşini de alarak Rakka’da yaşamaya başlamış.

Yeni video yolda

IŞİD’in lideri Ebubekir el Bağdadi’den emir almadıklarını belirten Ebu Yusuf, Vatan’a şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’ye ve PKK’ya desteğini anlatmak için bu videoyu hazırladık.  Bizim kendi tasarrufumuz. Daha büyük bir video hazırlanıyor. Yakında o da çıkar inşallah.”

Haberde, videoda yer alan Ebu Cerrah kod adlı militanın (fotoğrafta solda) Artvinli, Ebu Abdullah kod adlı militanın ise (fotoğrafta sağda) Hataylı olduğu ifade edildi.

Suriye’de sayı 2 bin

Videoyu hazırlayan ekibin adını, ‘Hayat Medya Türkçe Masası’olarak belirten Ebu Yusuf, “Rakka’da Türk bölükleri var. Biz zaten Türkiye ile ilgili politikaları sürekli görüşüyoruz. Bağdadi bu tür işlere karışmaz. Suriye’de 2 bine yakın ailesiyle beraber gelen Türk yaşıyor. Ayrıca Türklerin oluşturduğu askeri bölükler de var” ifadelerini kullandı.

tehdit

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim