• İstanbul30 °C
  • Ankara26 °C
  • İzmir34 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜSİADdan Boydak için bir açıklama daha geldi
2015-09-17 09:55:04

TÜSİAD'dan Boydak için bir açıklama daha geldi

Memduh Boydak'a ailesine bir kez de burada geçmiş olsun demek istiyorum. Yönetim kurulu üyemiz Memduh Boydak'ı bir an önce aramızda görmeyi ümit ediyoruz.TÜSİAD...
Memduh Boydak'a ailesine bir kez de burada geçmiş olsun demek istiyorum. Yönetim kurulu üyemiz Memduh Boydak'ı bir an önce aramızda görmeyi ümit ediyoruz.

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes, Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak'ın gözaltına alınmasıyla ilgili ''Yönetim kurulu üyemiz Memduh Boydak'ı bir an önce aramızda görmeyi ümit ediyoruz'' dedi.

 

 

TÜSİAD, 2015 yılının ilk Yüksek İstişare Konseyi (YİK) toplantısını bugün düzenledi. 

 

Toplantıda konuşan TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes, Kayseri'de 'paralel yapı' iddialarına ilişkin dün gözaltına alınan Memduh Boydak ile ilgili şunları söyledi:

 

''Memduh Boydak'a ailesine bir kez de burada geçmiş olsun demek istiyorum. Yönetim kurulu üyemiz Memduh Boydak'ı bir an önce aramızda görmeyi ümit ediyoruz.

 

''BOYDAK'IN EKSİKLİĞİNİ HİSSEDİYORUZ''

 

Gerçekten eksikliğini bu salonda hepimiz hissediyoruz. Kuşkusuz bu toplantımızı daha farklı koşullarda terörün olmadığı kaygıların artmadığı bir ortamda küresel ekonomideki gelişmeleri taşımadan terörün ve şiddetin olmadığı bir ortamda yapabilmeyi isterdik. Duygularımızı ifade etmekte güçlük çekiyoruz şehitlerimizin yakınlarına başsağlığı sabır diliyorum. Terörü şiddetle kınadığımızı bir kez daha yineliyorum. Kardeşliğe evet mitingine katılmaya gidiyoruz.''

 

TÜSİAD Başkanı'nın bu cümleleleri salondakiler tarafından alkışla karşılandı.

 

ÖZİLHAN: KURDAKİ OYNAKLIK YATIRIMLARI ZEDELEYEBİLİR

 

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes'dan önce konuşan TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan ise, döviz kuruna değindi.

 

Özilhan, “Kurdaki oynaklığın yatırım performansını daha da zedelemesi riski ile karşı karşıyayız” dedi.

 

Özilhan düşük reel faizin yatırım için tek başına yeterli olmadığını söyledi. Tuncay Özilhan “Daha gelişmiş bir demokrasiye sahip olmak, ekonominin içine düştüğü kısır döngüden çıkmasını sağlar” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim