• İstanbul13 °C
  • Ankara12 °C
  • İzmir19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Y kuşağını sevindirecek şartlar
2015-11-09 06:55:04

Y kuşağını sevindirecek şartlar

Sandoz İK’dan Y kuşağını sevindirecek uygulamalarİlaç pazarının öncü ismi Sandoz, İnsan Kaynakları (İK) alanında hayata geçirdiği uygulamalarla...
Sandoz İK’dan Y kuşağını sevindirecek uygulamalar

İlaç pazarının öncü ismi Sandoz, İnsan Kaynakları (İK) alanında hayata geçirdiği uygulamalarla sektörde fark yaratmaya devam ediyor. Merkez ofis çalışanları için uygulanan “esnek çalışma saatleri” ve “uzaktan çalışma” uygulamaları, alışılmış kuralları “katı ve sıkıcı” bulan Y kuşağını sevindirecek şartları oluşturuyor. Uygulama ile çalışanların motivasyonları artarken verimlilik de sağlanıyor.

 

 

 

Sandoz İlaç İnsan Kaynakları (İK) getirdiği yeni anlayışla çalışanlarının motivasyonlarını artırmayı hedeflerken verimliliğin sağlanmasını da amaçlıyor. Merkez ofis çalışanları için uygulanan ‘Esnek çalışma saatleri’ ve ‘uzaktan çalışma’ uygulamaları büyük ilgi görüyor.

 

Uygulamayla ilgili bilgi veren Sandoz İK Direktörü Ufuk Mahir, şunları söyledi:

 

“Esnek çalışma saatleri” kapsamında, çalışanlar mesai başlangıç ve bitiş saatlerini kendileri belirleyebiliyor. Buna göre; 08:00-17:30 olan çalışma saatlerini, 07:00 - 16:30; 07:30-17:00; 08:30-18:00; 09:00-18:30 olarak belirleyebiliyorlar. Uzaktan çalışma uygulamasında ise, çalışanlar yöneticileri ile mutabık kalarak her ay kendi belirledikleri 2 gün ofis dışında diledikleri yerden çalışabiliyorlar.

 

 

 

Cuma mesaisine yazlık çözüm

 

 

 

Bu yaz döneminde ise Cuma günleri mesai bitiş saatimizi 15:30’a çekerek, çalışanlarımıza yazın tadını çıkartma ve akşam trafiğini bertaraf etme fırsatı sunduk. Bu uygulamamızı da çalışanlarımızdan aldığımız olumlu geribildirimler ışığında önümüzdeki yaz dönemlerinde de devam ettirmeyi hedefliyoruz.

 

 

 

Kravat yerine şık giyim

 

 

 

Ayrıca saha çalışanlarımız için ise tüm yılı kapsayacak şekilde kravat takma zorunluluğunu kaldırarak şık iş giyim kodunu benimsedik, böylelikle saha çalışanlarımızın daha konforlu şekilde çalışmalarını sağlamayı amaçladık.”

 

Bu uygulamaların yanı sıra Sandoz’da performans odağının yüksek olduğu ve yüksek performanslı çalışanların ödüllendirildiği bir çalışma ortamı olduğunu belirten Ufuk Mahir, bu alanda da farklı uygulamalar gerçekleştirdiklerini belirterek şöyle konuştu:

 

“Tüm Sandoz çalışanlarının belli kriterleri yerine getirerek dahil olabilecekleri Premium Club, aileyle birlikte kullanılabilecek tatil, hediye çeki ve spor kulübü üyelikleri gibi çok özel ayrıcalıklar sunuyor.

 

Çalışanların anlık olarak ödüllendirildikleri Motivasyon ödülleri, her yıl verilen Sandoz Yıldızları ödülleri ve başarılı saha çalışanlarını ödüllendirmeye yönelik Exceed Ödülleri çalışanlara sundukları farklı hediye ve tatil seçenekleri ile beğeni topluyor.

 

Şirket olarak beraber zaman geçirmenin önemine inanıyoruz. Bu nedenle basketbol ve trekking kulüplerimizi hayata geçirdik. Basketbol takımımız, Şirketler Ligi’nde geçen sene çok başarılı oldu.

 

 

 

Liderlik Akademisi

 

 

 

Bununla birlikte, çalışan gelişimi ve kariyer planlaması İnsan Kaynakları olarak en önemli önceliğimiz. Bu doğrultuda, yönetici kademesindeki atamalarımızı öncelikle içerideki çalışanlarımıza şans vererek yapmayı tercih ediyoruz.

 

Saha ekibimizden yönetici yetiştirmeye yönelik Liderlik Akademimiz ile bu yıl, yönetici kadrolarımızı içeriden arkadaşlarımızı değerlendirerek doldurduk.

 

 

 

Sandoz, zor günlerinde de çalışanlarının yanında

 

 

 

Çalışanlarımızın iyi günlerinde yanlarında olduğumuz kadar zor günlerde de kendilerine destek verebilmek amacıyla bir ‘Çalışan Destek Programı’ uygulamaktayız. Bu kapsamda, ihtiyacı olan çalışanlarımıza telefonda psikolojik danışmanlık desteği aldırmaktayız, bu hizmetin kapsamını bu sene genişleterek ilk defa bebek sahibi olan çalışanlarımız için ‘Yenidoğan Hizmeti’ni de ekledik. Ayrıca, çalışanlarımızın sağlık, eğitim gibi acil nakit ihtiyacının olduğu zor zamanlarında borç desteği de vermekteyiz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim