• İstanbul26 °C
  • Ankara23 °C
  • İzmir27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni bir Başbakan Yardımcılığı kuruluyor
2015-11-13 01:55:03

Yeni bir Başbakan Yardımcılığı kuruluyor

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, reformlardan sorumlu bir Başbakan Yardımcılığı'nın kurulacağını söylediYSK'nın 1 Kasım seçim sonuçlarını ilan...
Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, reformlardan sorumlu bir Başbakan Yardımcılığı'nın kurulacağını söyledi

YSK'nın 1 Kasım seçim sonuçlarını ilan etmesinin ardından Başkent'te siyasi kulisler hareketlendi. Önümüzdeki hafta TBMM'de milletvekillerinin yemin etmesinin ardından hükümetin kurulması beklenirken NTV'ye konuşan Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan önemli açıklamalarda bulundu. Elvan, "Reformlardan sorumlu bir Başbakan Yardımcılığı oluşturulacak.Bazı bakanlıklarda yapılandırılmaya gidilebilir" diye konuştu.

 

REFORMLARDAN SORUMLU BİRİM KURULACAK

 

Elvan şöyle konuştu:

 

"Bakanlıklarımız gözden geçirilecek. Tüm bakanlıklar değil ama bazı bakanlıklar gözen geçirilecek. Bunun için bir yasal değişiklik gerekiyor. Bir yenilik olarak özellikle kamu yönetimi alanında yeni bir başbakan yardımcılığı oluşturulması düşünülüyor.Reform ve görev gücü altında, reformlardan sorumlu bir birimin oluşturulması düşünülüyor. Bu reformların izlenmesi sağlanacak. Bir başbakan yardımcısının önderliğinde bu reformlar tekter teker hayata geçirilecek.Şu an için bir şey söylemek mümkün değil. Bununla ilgili bir çalışma yapılacak. Hükümet kurulduktan sonra bu gerçekleşecek. Çalışmalardan sonra sayın Başbakanımız veya Hükümet Sözcümüz bunu kamuoyuyla paylaşır diye düşünüyorum.".

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim