• İstanbul26 °C
  • Ankara23 °C
  • İzmir27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni kurulacak bakanlıklar
2015-11-06 07:55:02

Yeni kurulacak bakanlıklar

AK Parti yönetimi yeni kurulacak bakanlıkları planlıyor.AK Parti'de seçim sonrası iki yönlü yoğun mesai başladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir yandan...
AK Parti yönetimi yeni kurulacak bakanlıkları planlıyor.

AK Parti'de seçim sonrası iki yönlü yoğun mesai başladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir yandan Hükümet programı diğer yandan da kabine oluşumu için çalışmalara başladı. Davutoğlu başkanlığındaki strateji ekibi, gece geç saatlere kadar toplantılarını sürdürdü. Strateji ekibi, Hükümet programı ve 100 günlük eylem planı için hazırlıkları yürütürken Davutoğlu diğer yandan da yeni kabinesini kimlerden oluşturacağıyla ilgili çalışma yapıyor.

 

Davutoğlu yönetimindeki strateji ekibi yeni kabinenin oluşturulması ve Hükümet programının hazırlanması için gece gündüz çalışıyor. 

 

6 yeni bakanlık kuruluyor

Strateji toplantısında, yeni bakanlıkların kurulması konusu da değerlendirildi. Daha önce gündeme gelen çalışmalar tekrar masaya yatırılarak, bazı bakanlıkların ikiye bölünerek 6 yeni bakanlığın oluşturulması üzerinde duruldu. Buna göre Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm, Çevre ve Şehircilik, Enerji ve Maden, Gümrük ve Ticaret bakanlıkları ikiye ayrılarak birer yeni bakanlık oluşturulacak. Şu anda 4 olan başbakan yardımcılıklarına da bir yeni başbakan yardımcılığı daha eklenecek. Böylelikle 6 yeni bakanlık kurulacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim