• İstanbul4 °C
  • Ankara-1 °C
  • İzmir8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yoksul Çocukları Kurban Bayramına Hazırlıyorlar
2015-09-15 12:55:04

Yoksul Çocukları Kurban Bayramına Hazırlıyorlar

Deniz Feneri Derneği İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Erzurum ve Şanlıurfa’da bulunan giyim mağazaları aracılığıyla 15 bin ihtiyaç sahibi kişiye...
Deniz Feneri Derneği İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Erzurum ve Şanlıurfa’da bulunan giyim mağazaları aracılığıyla 15 bin ihtiyaç sahibi kişiye bayram öncesi yepyeni pırıl pırıl bayramlık giysi veriyor.

Deniz Feneri Derneği Kurban Bayramı öncesi alan el ile veren el arasındaki köprüyü en kuvvetli şekilde kurarak ihtiyaç sahibi aileleri bayrama hazırlıyor. 

33 ülkede vekâletle kurban kesmek üzere tüm hazırlıklarını tamamlayan Deniz Feneri, öte yandan yoksul ailelerin “bayramlık” giysi ihtiyacını da karşılıyor.

 

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in açıklaması;

“Deniz Feneri, yoksul insanların maddi manevi ihtiyaçlarını karşılamak üzere iyilik yolculuğunu sürdürüyor.

Gıda ve eşya yardımlarını ailelerin evlerine teslim eden derneğimiz, nakit yardımlarını banka üzerinden yapıyor. Giyim yardımı ise kişiye özel olduğu için seçme hakkı sunuyoruz.

Bu amaçla İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum, Antalya ve Şanlıurfa illerinde bulunan giyim mağazalarımızdan ya da diğer illerde açılan gezici giyim mağazalarımızdan ihtiyaç sahibi kişiler kendi zevk ve beğenisine göre giysi yardımlarını alabiliyor.

Yılın 12 ayı haftanın 6 günü faal olarak çalışan mağazalarımız her bayram öncesi büyük yoğunluk yaşar. Kayıtlarımızda bulunan binlerce aileye “bayramlık” verebilmek için gönüllülerimizin de desteği alınıyor.

 

Kurban Bayramı öncesi yaklaşık 15 bin yoksul, kimsesiz, naçar, kadın, erkek, çocuk ve yaşlıya bu mağazalar aracılığıyla “bayramlık” giysi vermiş olmanın mutluğunu yaşıyoruz. Çocukların yeni giysilerini kucaklayarak ayrıldıklarını görüyoruz. Bir çocuk için bayram denilince akla gelen ilk şeyin bayramlık giysi olduğunu kendi çocukluk yıllarımızdan kolayca hatırlarız. Her bayram seremoni şeklinde bayramlık alınması, ilk gün yepyeni giyme titizliği, tüm bunlar bir çocuk için çok tatlı heyecanlardır.

Bir de bu tatlı heyecanları hiç yaşayamayan, yaşayanları mahzun bir şekilde seyreden çocuklar var. İşte bu çocukların mahzunluklarını gidermek ve onları mutlu etmek, 100 TL’lik bir bağışla mümkün. Çocuklara mont, ayakkabı, kazak, etek, pantolon, iç çamaşırı vb. giysiler veriyoruz. Hayırseverlerimize destekleri için yürekten teşekkür ediyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim